35-lecie koła wędkarskiego Rydzyna Miasto
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

21 stycznia w 1983 roku w sali balowej rydzyńskiego zamku zebrało się 86 wędkarzy z okolic Rydzyny w celu założenia Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Rydzynie okręg PZW w Lesznie. Gościem był prezes zarządu okręgu Marian Włodarczak który powiadomił że zarząd okręgu wydał pozytywną decyzję o utworzeniu PZW na terenie Miasta i Gminy Rydzyna. Poinformował również o przekazaniu 5 tys. zł na początkową działalność koła.

Pierwszym prezesem koła został wybrany Paweł Stonawski, jego zastępcą Eugeniusz Rożek, sekretarzem Jan Szabała, skarbnikiem Zygmunt Teresiński, gospodarzem Kazimierz Szamborkski.

Pierwsza nazwa koła to Polski Związek Wędkarski Koło Miejsko – Gminne w Rydzynie woj. Leszczyńskie. Obecnie nazwa to Koło PZW Nr 212 Rydzyna Miasto i należy do Polskiego Związku Wędkarskiego okręg w Poznaniu.

Na prezesa koła zostali wybrani Eugeniusz Rożek. Po śmierci Rożka pełniącym obowiązki prezesa był Alojzy Lizurej. Podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego na prezesa koła wybrano Łukasza Wojciechowskiego. Obecnie tę funkcję pełni Daniel Kroczek.

Z okazji 35-lecia koła obecny zarząd zorganizował zawody wędkarskie w Dzięczynie na które przybyło 30 seniorów oraz 7 juniorów. W siatkach wędkarzy lądowały głównie karpie, płocie, wzdręgi, karasie. Niektórzy narzekali na zbyt duży wiatr inni natomiast na zbyt mocne słońce. Jak zawsze atmosfera była wyśmienita. Niektórzy mogli czuć niedosyt, ale ciepły posiłek i nagroda dla każdego wniosło wiele radości.

Największą rybę zawodów złowił Daniel Kroczek karpia 3,44 kg.

Miejsca kolejno zajmowali:

Kategoria senior:

1. Krzysztof Szymański 10,12 kg

2. Bartosz Marach 7,89 kg.

3. Janusz Litka 6,34 kg.

Kategoria junior:

1. Bartosz Stachowski

2. Wojciech Jakubowski

3. Kamil Jankowiak.

 

Dokumenty z zebrania założycielskiego

« z 4 »
To może Cię zainteresować
Losowe zdjęcia
Najnowsze video
Partnerzy portalu