Posprzątali zbiornik Rydzyna [VIDEO]
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Zbiornik w Rydzynie został posprzątany. W „wiosennych porządkach” wzięło udział ponad 20 osób. Byli to przede wszystkim członkowie kół wędkarskich oraz dzieci,  a także chętni mieszkańcy Rydzyny.

Sprzątanie zorganizował Tomasz Franek prezes koła wędkarskiego z Osiecznej w porozumieniu z Wodami Polskimi i przy współpracy koła wędkarskiego Rydzyna Miasto nr 212 oraz koła z Osiecznej.  Jak podkreślił Tomasz Franek, nie jest to jednorazowa akcja. Podobne sprzątania będą organizowane cyklicznie do czasu, aż Wody Polskie nie zatrudnią lub wynajmą firmy sprzątającej.

Wśród kilku worków zebranych śmieci znalazły się puszki, butelki, folie, papiery, marzanna, truchło psa i kuny, kilka śniętych ryb.  Co ciekawe nie było śmieci „wędkarskich”.  Wszystkie zebrane odpady zostaną zutylizowane w przeznaczonych do tego miejscach.  Nie zabrakło rozmowy dotyczących obecnej sytuacji w Polskim Związku Wędkarskim.

Na zakończenie na wszystkich uczestników czekała gorąca zupa i napoje.  Strażacy z PSP Leszno omówili i pokazali zasady pierwszej pomocy.

 

« z 2 »

 

To może Cię zainteresować
Losowe zdjęcia
Najnowsze video
Partnerzy portalu