Wirus ASF wciąż zabija dziki. 62 nowe przypadki
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Główny lekarz weterynarii poinformował o wystąpieniu kolejnych 62 przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski. Zostały one potwierdzone na podstawie wyników badań otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF w dniach 2-8 kwietnia 2018 r.

Dziki, w sumie 103 zwierzęta, które przypadają na najnowsze 62 przypadki były padłe. Wśród niech nie było żadnej odstrzelonej sztuki.

Najwięcej przypadków w okresie od 2 do 8 kwietnia wystąpiło w woj. lubelskim i mazowieckim. Po kilka z nich odnotowano w woj. podlaskim oraz warmińsko-mazurskim.

Najbardziej liczny przypadek wystąpił w woj. warmińsko-mazurskim we wsi Kiwajny Iłowieckie położonej w powiecie bartoszyckim w gminie Górowo Iławeckie 2,3 km od granicy z Rosją. Służby weterynaryjne znalazły tam siedem padłych sztuk, trzy samce i cztery samice w wieku od roku do trzech lat.

Szczegółowy opis najnowszych przypadków ASF można znaleźć tutaj.

Mapę ognisk i przypadków ASF oraz aktualny zasięg obszarów objętych restrykcjami zgodnie z decyzją wykonawczą Komisji (UE) nr 2018/263 z dnia 20 lutego 2018 r. można znaleźć tutaj.

źródło: agropolska.pl

To może Cię zainteresować
Losowe zdjęcia
Najnowsze video
Partnerzy portalu